O nás

Proč shánět pro filmování, fotografování a podobné akce jednotlivá vozidla, když můžete oslovit jediné muzeum, které má k dispozici skoro všechny typy vozidel?

Po dohodě lze domluvit i zapůjčení vozidel s řidičem pro filmování, svatby, reklamy, fotografování, různé společenské akce atd. Cena se odvíjí podle typu vozidla a délky zapůjčení. Disponujeme jak civilními, tak i služebními vozidly Veřejné Bezpečnosti, sanitními, pohřebními, hasičskými, závodními, vozidly autoškoly, autobusy atd. Přistavení lze realizovat i pomocí několika vlastních odtahových vozů.

Vozidla jsou rozdělena podle období a jsou uvedeny základní informace o každém z nich. Pokud je za názvem vozu písmeno N jedná se o vůz Nepojízdný.

Retroautomuzeum Strnadice disponuje téměř dvěma sty automobilů z období let 1948–1989. Představuje ucelenou kolekci vozidel, s nimiž jsme se mohli setkávat na našich silnicích v druhé polovině minulého století. Nejedná se pouze o vozy československé provenience, ale i o automobily celého bývalého východního bloku. Kromě vozů vyráběných v zemích RVHP (Rady Vzájemné Hospodářské Pomoci) nechybí pochopitelně ani vysněné západní vozy prodávané v Tuzexu apod.

Nabízíme i možnost absolvovat ukázkovou jízdu v jednom z vystavovaných exponátů. A to nikoliv jako spolujezdec, ale přímo za volantem vozu. Domníváme se totiž, že při poznávání historických vozidel doby nedávno minulé není nad osobní zkušenost. Zkušební vozidla se průběžně obměňují a o aktuálním typu informujeme na našich webových stránkách.

Máme k dispozici rovněž jedinečnou dobovou místnost Obvodního Oddělení Veřejné Bezpečnosti, kterou nikde jinde na území bývalé ČSSR nenaleznete. V této místnosti lze natáčet i dobové záběry a případné natáčení lze realizovat i s příslušníky tohoto oddělení VB.

Vozidla pro filmování
Služebna pro filmování